MonoCalendar 0.6.10 - en to sv translation catalogue (83 entries)

en: Web:
sv: Webb

en: Version:
sv: Version

en: Author:
sv: Författare

en: About MonoCalendar
sv: Om MonoCalendar

en: Close
sv: Stäng

en: Translated by:
sv: Jerry Lidén

en: &Close
sv: Avsluta

en: &Open MonoCalendar
sv: &Öppna MonoCalendar

en: &File
sv: &Arkiv

en: &Edit
sv: &Redigera

en: &View
sv: Vi&sa

en: &Help
sv: &Hjälp

en: New &event
sv: Ny &händelse

en: New c&alendar
sv: Ny &kalender

en: &Import...
sv: &Importera ...

en: E&xport...
sv: E&xportera ...

en: &Preferences
sv: &Inställningar

en: &GPL...
sv: &GPL ...

en: &About us...
sv: &Om oss ...

en: Day
sv: Dag

en: Week
sv: Vecka

en: Month
sv: Månad

en: Lateral
sv: Sidonavigering

en: New Calendar
sv: Ny kalender

en: Next
sv: Nästa

en: Previous
sv: Föregående

en: Zoom out
sv: Zooma ut

en: Zoom in
sv: Zooma in

en: Calendars
sv: Kalendrar

en: &Check updates
sv: &Sök efter uppdateringar

en: &Go Today
sv: &Gå till idag

en: View &days
sv: Visa &dagar

en: View &months
sv: Visa &månader

en: View &weeks
sv: Visa &veckor

en: &Next
sv: &Nästa

en: &Previous
sv: &Föregående

en: &Select Language
sv: &Välj språk

en: New event
sv: Ny händelse

en: M/%d
sv: dd MM

en: ddd, MMM %d
sv: ddd, %d MMM

en: dddd, MMMM %d
sv: dddd, %d MMMM

en: Personal
sv: Personlig

en: Work
sv: Arbete

en: Without title
sv: Titel saknas

en: Catalan
sv: Katalanska

en: Danish
sv: Danska

en: German
sv: Tyska

en: English
sv: Engelska

en: Spanish
sv: Spanska

en: Basque
sv: Baskiska

en: French
sv: Franska

en: Italian
sv: Italienska

en: Japanese
sv: Japanska

en: Dutch
sv: Holländska

en: Polish
sv: Polska

en: Portuguese (Portugal)
sv: Portugisisk - Portugal

en: Portuguese (Brazil)
sv: Portugisiska - Brasilien

en: Russian
sv: Ryska

en: Chinese (PRC)
sv: Kinesiska - PRC

en: Chinese (Taiwan)
sv: Kinesiska - Taiwan

en: manual
sv: manuellt

en: daily
sv: dagligen

en: weekly
sv: veckovis

en: monthly
sv: månatlig

en: Preferences
sv: Inställningar

en: Translucency
sv: Genomskinlighet

en: Updates
sv: Uppdateringar

en: Search updates:
sv: Sök uppdateringar:

en: First day of week:
sv: Veckans första dag:

en: Days by week:
sv: Dagar per vecka:

en: Time format:
sv: Tidsformat:

en: The day begins at:
sv: Dagen börjar kl:

en: The day finishes at:
sv: Dagen slutar kl:

en: Calendar
sv: Kalender

en: Advanced
sv: Avancerat

en: Notify icon
sv: Statusikon

en: Time
sv: Tid

en: Show the notify icon of MonoCalendar
sv: Visa MonoCalendars statusikon

en: Language
sv: Språk

en: Select language
sv: Välj språk

en: Show: % hours
sv: Visa: % timmar

en: Available version {0}. Download it from:
sv: Version {0} är tillgänglig. Hämta den från:

en: This version of MonoCalendar ({0}) is the current
sv: Denna version av MonoCalendar ({0}) är den senaste
