MonoCalendar 0.6.7 - en to pl translation catalogue (82 entries)

en: Version:
pl: Wersja:

en: Author:
pl: Autor:

en: About MonoCalendar
pl: O MonoCalendar

en: Close
pl: Zamknij

en: Calendar's editor
pl: Edytor kalendarza

en: Translated by:
pl: Przetłumaczono przez:

en: Borja Sanchez Zamorano <borsanza@gmail.com>
pl: Piotr Skwarna <spider@linux.pl>

en: GNU General public license
pl: Powszechna licencja GNU

en: &Close
pl: &Zamknij

en: &Open MonoCalendar
pl: &Zamknij MonoCalendar

en: &File
pl: &Plik

en: &Edit
pl: &Edytuj

en: &View
pl: &Pokaż

en: &Help
pl: &Pomoc

en: New &event
pl: Nowe &zdażenie

en: New c&alendar
pl: Nowy k&alendarz

en: &Import...
pl: &Importuj

en: E&xport...
pl: &Eksportuj

en: &Preferences
pl: &Ustawienia

en: &About us...
pl: &O nas...

en: Day
pl: Dzień

en: Week
pl: Tydzień

en: Month
pl: Miesiąc

en: Lateral
pl: Boczne

en: New Calendar
pl: Nowy kalendarz

en: Next
pl: Następny

en: Previous
pl: Poprzedni

en: Information
pl: Informacje

en: Zoom out
pl: Oddal

en: Zoom in
pl: Zbliż

en: Calendars
pl: Kalendarze

en: &Check updates
pl: &Szukaj aktualizacji

en: &Go Today
pl: &Dzisiaj

en: View &days
pl: Pokaż &dni

en: View &months
pl: Pokaż &miesiące

en: View &weeks
pl: Pokaż &tygodnie

en: &Next
pl: &Następny

en: &Previous
pl: &Poprzedni

en: &Select Language
pl: &Wybierz język

en: New event
pl: Nowe wydarzenie

en: Personal
pl: Osobiste

en: Work
pl: Praca

en: Without title
pl: Bez tytułu

en: Catalan
pl: Kataloński

en: Danish
pl: Duński

en: German
pl: Niemiecki

en: English
pl: Angielski

en: Spanish
pl: Hiszpański

en: Basque
pl: Baskijski

en: French
pl: Francuski

en: Italian
pl: Włoski

en: Japanese
pl: Japoński

en: Dutch
pl: Holenderski

en: Polish
pl: Polski

en: Portuguese (Portugal)
pl: Portugalsko - Portugalski

en: Portuguese (Brazil)
pl: Portugalsko - Brazyliski

en: Russian
pl: Rosyjski

en: Chinese (PRC)
pl: Chiński - PRC

en: Chinese (Taiwan)
pl: Chiński - Taiwan

en: manual
pl: ręcznie

en: daily
pl: dzienny

en: weekly
pl: tygodniowy

en: monthly
pl: miesięczny

en: Preferences
pl: Ustawienia

en: Translucency
pl: Przeźroczystość

en: Updates
pl: Aktualizacje

en: Search updates:
pl: Szukaj aktualizacji:

en: First day of week:
pl: Pierwszy dzień tygodnia:

en: Days by week:
pl: Dni w tygodniu:

en: Time format:
pl: Format czasu

en: The day begins at:
pl: Dzień zaczyna się:

en: The day finishes at:
pl: Dzień konczy się:

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Notify icon
pl: Ikona powiadomienia

en: Time
pl: Czas

en: Show the notify icon of MonoCalendar
pl: Pokazuj ikonę powiadomienia

en: Language
pl: Język

en: Select language
pl: Wybierz język

en: Show: % hours
pl: Pokaż: % godzin

en: Available version {0}. Download it from:
pl: Dostępna wersja {0}. Pobierz ją z:

en: This version of MonoCalendar ({0}) is the current
pl: Ta wersja MonoCalendar ({0}) jest aktualna
