MonoCalendar 0.6.2 - en to cs translation catalogue (84 entries)

en: Version:
cs: Verze:

en: Author:
cs: Autor:

en: About MonoCalendar
cs: O programu MonoCalendar

en: Close
cs: Zavřít

en: Calendar's editor
cs: Editor kalendářů

en: Translated by:
cs: Přeložil:

en: Borja Sanchez Zamorano <borsanza@gmail.com>
cs: Buchtič <martin.buchta@gmail.com>

en: &Close
cs: &Zavřít

en: &Open MonoCalendar
cs: &Otevřít MonoCalendar

en: &File
cs: &Soubor

en: &Edit
cs: Ú&pravy

en: &View
cs: &Zobrazit

en: &Help
cs: &Nápověda

en: New &event
cs: Nová &událost

en: New c&alendar
cs: Nový &kalendář

en: &Import...
cs: &Importovat...

en: E&xport...
cs: E&xportovat...

en: &Preferences
cs: &Předvolby

en: &About us...
cs: &O programu...

en: Day
cs: Den

en: Week
cs: Týden

en: Month
cs: Měsíc

en: Lateral
cs: Postranní panel

en: New Calendar
cs: Nový kalendář

en: Next
cs: Další

en: Previous
cs: Předchozí

en: Information
cs: Informace

en: Zoom out
cs: Oddálit

en: Zoom in
cs: Přiblížit

en: Calendars
cs: Kalendáře

en: &Check updates
cs: &Zkontrolovat aktualizace

en: &Go Today
cs: &Jít na den

en: View &days
cs: Zobrazit &dny

en: View &months
cs: Zobrazit &měsíce

en: View &weeks
cs: &Zobrazit týdny

en: &Next
cs: &Další

en: &Previous
cs: &Předchozí

en: &Select Language
cs: &Vybrat jazyk

en: New event
cs: Nová událost

en: Personal
cs: Osobní

en: Work
cs: Práce

en: Without title
cs: Bez titulku

en: Catalan
cs: Katalánština

en: Danish
cs: Dánština

en: German
cs: Němčina

en: English
cs: Angličtina

en: Spanish
cs: Španělština

en: Basque
cs: Baskičtina

en: French
cs: Francouzština

en: Croatian
cs: Řečtina

en: Hungarian
cs: Maďarština

en: Italian
cs: Italaština

en: Japanese
cs: Japonština

en: Dutch
cs: Holandština

en: Polish
cs: Polština

en: Portuguese (Portugal)
cs: Portugalština (Portugal)

en: Portuguese (Brazil)
cs: Portugalština (Brazil)

en: Russian
cs: Ruština

en: Swedish
cs: Švédština

en: Chinese (PRC)
cs: Čínština (PRC)

en: Chinese (Taiwan)
cs: Čínština (Taiwan)

en: manual
cs: ručně

en: daily
cs: denně

en: weekly
cs: týdně

en: monthly
cs: měsíčně

en: Preferences
cs: Předvolby

en: Translucency
cs: Průhlednost

en: Updates
cs: Aktualizace

en: Search updates:
cs: Hledat aktualizace:

en: First day of week:
cs: Týden začíná:

en: Days by week:
cs: Týden má dní:

en: Time format:
cs: Formát času:

en: The day begins at:
cs: Den začíná v:

en: The day finishes at:
cs: Den končí v:

en: Calendar
cs: Kalendář

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Notify icon
cs: System tray

en: Time
cs: Čas

en: Show the notify icon of MonoCalendar
cs: Zobrazit MonoCalendar v oznamovací oblasti

en: Language
cs: Jazyk

en: Select language
cs: Vybrat jazyk

en: Show: % hours
cs: Zobrazit: % hodin

en: Available version {0}. Download it from:
cs: Dostupná verze {0}. Stáhnout z:

en: This version of MonoCalendar ({0}) is the current
cs: Tato verze MonoCalendar ({0}) je aktuální
