MonoCalendar 0.6.2 - en to ru translation catalogue (77 entries)

en: Version:
ru: Версия:

en: Author:
ru: Автор:

en: About MonoCalendar
ru: О MonoCalendar

en: Close
ru: Закрыть

en: Calendar's editor
ru: Редактор календарей

en: Borja Sanchez Zamorano <borsanza@gmail.com>
ru: Ivan Korobkov <dr.fa1k0t@gmail.com>

en: GNU General public license
ru: Универсальная общественная лицензия GNU

en: &Close
ru: &Закрыть

en: &Open MonoCalendar
ru: &Открыть MonoCalendar

en: &File
ru: &Файл

en: &Edit
ru: &Правка

en: &View
ru: &Вид

en: &Help
ru: &Справка

en: New &event
ru: Новое &событие

en: New c&alendar
ru: Новый &календарь

en: &Import...
ru: &Импорт...

en: E&xport...
ru: Э&кспорт...

en: &Preferences
ru: &Настройки

en: &About us...
ru: &О программе...

en: Day
ru: День

en: Week
ru: Неделя

en: Month
ru: Месяц

en: Lateral
ru: Боковая панель

en: New Calendar
ru: Новый календарь

en: Next
ru: Следующий

en: Previous
ru: Предыдущий

en: Information
ru: Информация

en: Calendars
ru: Календари

en: &Check updates
ru: &Проверить обновления

en: &Go Today
ru: &Сегодня

en: View &days
ru: День

en: View &months
ru: Месяц

en: View &weeks
ru: Неделя

en: &Next
ru: &Следущий

en: &Previous
ru: &Предыдущий

en: &Select Language
ru: &Выберите язык

en: New event
ru: Новое событие

en: M/%d
ru: %d/MM

en: ddd, MMM %d
ru: ddd, %d MMM

en: dddd, MMMM %d
ru: dddd, %d MMMM

en: Personal
ru: Личный

en: Work
ru: Рабочий

en: Without title
ru: Без названия

en: Catalan
ru: Каталанский

en: Danish
ru: датском

en: German
ru: Немецкий

en: English
ru: Английский

en: Spanish
ru: Испанский

en: Basque
ru: Баскский

en: French
ru: французском

en: Italian
ru: итальянском

en: Japanese
ru: японском

en: Dutch
ru: голландском

en: Polish
ru: польском

en: Portuguese (Portugal)
ru: португальском

en: Portuguese (Brazil)
ru: португальском - Бразилия

en: Russian
ru: русском

en: Chinese (PRC)
ru: китайском - PRC

en: Chinese (Taiwan)
ru: китайском - Taiwan

en: manual
ru: вручную

en: daily
ru: ежедневно

en: weekly
ru: еженедельно

en: monthly
ru: ежемесячно

en: Preferences
ru: Настройки

en: Translucency
ru: Прозрачность

en: Updates
ru: Обновления

en: Search updates:
ru: Проверять обновления:

en: First day of week:
ru: Первый день недели:

en: Days by week:
ru: Дней в неделе:

en: Calendar
ru: Календарь

en: Advanced
ru: Расширенные

en: Notify icon
ru: Иконка в трее

en: Show the notify icon of MonoCalendar
ru: Показывать иконку в трее

en: Language
ru: Язык

en: Select language
ru: Выберите язык

en: Show: % hours
ru: Показывать: % часов

en: This version of MonoCalendar ({0}) is the current
ru: Эта версия MonoCalendar ({0}) текущая
